"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

پیام مدیر عامل

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

 

برگزاری نشست تخصصی در حوزه مدیریتی پسماند شهر ورامین

پیرو دعوتنامه شرکت بوستان سبز کویر  و با توجه به لزوم  برنامه ریزی های  بنیادین در سطح کلان مدیریتی و  به جهت اعتلای  خدمات رسانی  و پیشرفت در  حوزه  ساماندهی پسماندهای شهری ، نشست تخصصی با حضور شهردار محترم ورامین و تنی چند از اعضای محترم شورای اسلامی شهر ورامین ، مدیر عامل سازمان ، جمعی از اعضای هیئت مدیره و شورای سازمان  وبا حضور کارشناسان  شرکت مذکور در تاریخ  19/12/1395 در محل سالن همایش جزیره کیش برگزار گردید .

آقای مهندس مرادی ضمن عرض خیرمقدم ، به صورت اجمالی بیلان کاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در طی یک سال گذشته را برای حضار تشریح نموده و به دستآورد های اداری و اجرایی از جمله ساماندهی پسماندهای عمرانی ، ساماندهی عوامل جمع آوری پسماندهای خشک سطح شهر، طرح های فرهنگی و تشویقی از جمله جمع آوری کاغذ های باطله از سطح ادارات و مدارس،احداث اولین ایستگاه بازیافت در سطح شهر ورامین و... اشاره نمودند.

بر پایه این گزارش آقای مهندس حیدریان شهردار محترم ورامین ضمن تشکر از حضور حضار محترم علی الخصوص اعضای محترم  شورای اسلامی شهر عنوان نمودند در دنیای امروز نیازمند حفظ و حراست از منابعی همچون آب ، خاک و هوا هستیم لذا مبا حثی همچون بازیافت و بازگشت پسماند های  تولیدی با صرف کمینه وقت و سرمایه به چرخه تولید  و اتخاذ تصمیمات استراتژیک در این حوزه بسیار حائز اهمیت می باشد.

در ادامه پس از بحث پیرامون عملکرد شهرهای مجاور و چندین شهرستان دیگر  وبا توجه به بیان تجربیات و مشاهدات کارشناسان شرکت مذکور  و بیان رزومه کاری خود،  ضرورت  احداث کارخانه بازیافت  شهرستان ورامین و یا مجتمع پردازش پسماند با توجه به ثمرات بهینه آن از جمله اشتغال زایی ، صرفه اقتصادی و.... مورد تأکید واقع گردید.

در پایان مهندس حیدریان  اظهار امیدواری نمودند با تلاش هر چه بیشتر مجموعه شهرداری و سازمان مدیریت پسماند و همکاری   هر چه بیشتر کلیه ارگان ها و مراجع ذیربط بتوانیم  گام های بلندی در جهت پیشبرد اهداف و رسالت های سازمان برداشته و سازمان مدیریت پسماند شهر ورامین را به عنوان الگویی برتر و قطب  پردازش پسماند  در جنوب شرق استان تهران معرفی نمائیم.


 

                                  امروز : شنبه 31 تير 1396
ـ السبت 28 شوال 1438
ـ Jul 22 2017
IMAGE نشست آموزشی چهره به چهره و ترویج فرهنگ تفکیک از مبداء پسماند در تعدادی از مساجد سطح شهر ورامین
انتشار: پنج شنبه, 11 خرداد 1396
در راستای  آشنایی  و ترویج فرهنگ تفکیک از مبداء پسماند ، نشست آموزشی  چهره به چهره  در تعدادی از  مساجد سطح شهر برگزار گردید. ادامه مطلب ..
IMAGE استعلام بهاء پروژه حفر ترانشه جهت دفن پسماندهای سطح شهردر مرکز دفن متعلق به سازمان در منطقه چرمشهر
انتشار: دوشنبه, 01 خرداد 1396
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در نظر دارد بابت دفن زوباله های جمع آوری شده از سطح شهر در سایت پسماند متعلق به این سازمان در محدوده... ادامه مطلب ..
IMAGE افتتاح دومین ایستگاه تفکیک از مبداء پسماند در ورامین
انتشار: چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396
دومین ایستگاه تفکیک از مبداء با هدف آموزش و خدمات رسانی شهروندی در خصوص تفکیک پسماندهای خشک خانگی در محل: خیابان  دانشسرا،  پارک محله ای... ادامه مطلب ..
IMAGE اطلاعیه عمومی مورخ 1396/02/13
انتشار: چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396
قابل توجه کلیه مالکین  ماشین آلات  حمل و نقل  پسماندهای عمرانی و ساختمانی به استناد مصوبه شیوه نامه اجرایی ساماندهی پسماندهای عمرانی و... ادامه مطلب ..
IMAGE آگهی فراخوان عمومی شماره 244 مورخ 1395/12/09
انتشار: سه شنبه, 12 ارديبهشت 1396
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین درنظردارد جهت  اجرای مصوبات شماره 244مورخ 1395/12/09 هیئت مدیره و شماره 2503 مورخ 1395/12/15 شورای سازمان ، طرح... ادامه مطلب ..

اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال

گالری عملکرد سازمان در سال جاری

اطلاعیه ها