"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

قانون مدیریت پسماند

No images found.

 

برگزاری نشست تخصصی در حوزه مدیریتی پسماند شهر ورامین

پیرو دعوتنامه شرکت بوستان سبز کویر  و با توجه به لزوم  برنامه ریزی های  بنیادین در سطح کلان مدیریتی و  به جهت اعتلای  خدمات رسانی  و پیشرفت در  حوزه  ساماندهی پسماندهای شهری ، نشست تخصصی با حضور شهردار محترم ورامین و تنی چند از اعضای محترم شورای اسلامی شهر ورامین ، مدیر عامل سازمان ، جمعی از اعضای هیئت مدیره و شورای سازمان  وبا حضور کارشناسان  شرکت مذکور در تاریخ  19/12/1395 در محل سالن همایش جزیره کیش برگزار گردید .

آقای مهندس مرادی ضمن عرض خیرمقدم ، به صورت اجمالی بیلان کاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در طی یک سال گذشته را برای حضار تشریح نموده و به دستآورد های اداری و اجرایی از جمله ساماندهی پسماندهای عمرانی ، ساماندهی عوامل جمع آوری پسماندهای خشک سطح شهر، طرح های فرهنگی و تشویقی از جمله جمع آوری کاغذ های باطله از سطح ادارات و مدارس،احداث اولین ایستگاه بازیافت در سطح شهر ورامین و... اشاره نمودند.

بر پایه این گزارش آقای مهندس حیدریان شهردار محترم ورامین ضمن تشکر از حضور حضار محترم علی الخصوص اعضای محترم  شورای اسلامی شهر عنوان نمودند در دنیای امروز نیازمند حفظ و حراست از منابعی همچون آب ، خاک و هوا هستیم لذا مبا حثی همچون بازیافت و بازگشت پسماند های  تولیدی با صرف کمینه وقت و سرمایه به چرخه تولید  و اتخاذ تصمیمات استراتژیک در این حوزه بسیار حائز اهمیت می باشد.

در ادامه پس از بحث پیرامون عملکرد شهرهای مجاور و چندین شهرستان دیگر  وبا توجه به بیان تجربیات و مشاهدات کارشناسان شرکت مذکور  و بیان رزومه کاری خود،  ضرورت  احداث کارخانه بازیافت  شهرستان ورامین و یا مجتمع پردازش پسماند با توجه به ثمرات بهینه آن از جمله اشتغال زایی ، صرفه اقتصادی و.... مورد تأکید واقع گردید.

در پایان مهندس حیدریان  اظهار امیدواری نمودند با تلاش هر چه بیشتر مجموعه شهرداری و سازمان مدیریت پسماند و همکاری   هر چه بیشتر کلیه ارگان ها و مراجع ذیربط بتوانیم  گام های بلندی در جهت پیشبرد اهداف و رسالت های سازمان برداشته و سازمان مدیریت پسماند شهر ورامین را به عنوان الگویی برتر و قطب  پردازش پسماند  در جنوب شرق استان تهران معرفی نمائیم.


 

                                  امروز : پنجشنبه 2 آذر 1396
ـ الخميس 5 ربيع أول 1439
ـ Nov 23 2017
IMAGE برگزاری کارگاه آموزشی در مدرسه ابتدایی شهید حسین فهمیده
انتشار: شنبه, 27 آبان 1396
در ادامه برنامه آموزشی مختص مقطع ابتدایی، کارشناسان سازمان روز چهارشنبه مورخ 24/08/1396 در مدرسه شهید حسین فهمیده واقع در  منطقه شهرک رضی... ادامه مطلب ..
IMAGE اطلاعیه عمومی مورخ 15-07-1395 در خصوص ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی سظح شهر
انتشار: چهارشنبه, 24 آبان 1396
یرو اطلاعیه های قبلی و بر اساس مصوبه شماره 1099/8246 مورخ 15/07/1395 شورای محترم اسلامی شهر ورامین و سازماند مدیریت پسماند شهرداری ورامین در نطر... ادامه مطلب ..
IMAGE اولین کلاس آموزشی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین با همکاری اداره آموزش و پرورش
انتشار: سه شنبه, 23 آبان 1396
اولین کلاس آموزشی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین  روز  دوشنبه مورخ  1396/08/22 در مدرسه ابتدایی سما با همکاری اداره آموزش و پرورش... ادامه مطلب ..
IMAGE پیام تبریک مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در خصوص انتصاب جناب آقای مهندس حسین دهقان به عنوان...
انتشار: سه شنبه, 23 آبان 1396
  مرادی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامبن در دیدار حضوری با شهردار ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جناب آقای مهندس حیدریان شهردار... ادامه مطلب ..
IMAGE جلسه هم اندیشی با سمن جمعیت زنان خورشید با موضوعیت آموزش تفکیک از مبداء پسماند
انتشار: شنبه, 22 مهر 1396
در راستای طرح های آموزشی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین و هم چنین جذب مشارکت عمومی که اساسی ترین فاکتور در موفقیت طرح های فرهنگی و... ادامه مطلب ..

اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال

گالری عملکرد سازمان در سال جاری

اطلاعیه ها

تابلو های فرهنگی