"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

قانون مدیریت پسماند

No images found.

 

برگزاری نشست تخصصی در حوزه مدیریتی پسماند شهر ورامین

پیرو دعوتنامه شرکت بوستان سبز کویر  و با توجه به لزوم  برنامه ریزی های  بنیادین در سطح کلان مدیریتی و  به جهت اعتلای  خدمات رسانی  و پیشرفت در  حوزه  ساماندهی پسماندهای شهری ، نشست تخصصی با حضور شهردار محترم ورامین و تنی چند از اعضای محترم شورای اسلامی شهر ورامین ، مدیر عامل سازمان ، جمعی از اعضای هیئت مدیره و شورای سازمان  وبا حضور کارشناسان  شرکت مذکور در تاریخ  19/12/1395 در محل سالن همایش جزیره کیش برگزار گردید .

آقای مهندس مرادی ضمن عرض خیرمقدم ، به صورت اجمالی بیلان کاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در طی یک سال گذشته را برای حضار تشریح نموده و به دستآورد های اداری و اجرایی از جمله ساماندهی پسماندهای عمرانی ، ساماندهی عوامل جمع آوری پسماندهای خشک سطح شهر، طرح های فرهنگی و تشویقی از جمله جمع آوری کاغذ های باطله از سطح ادارات و مدارس،احداث اولین ایستگاه بازیافت در سطح شهر ورامین و... اشاره نمودند.

بر پایه این گزارش آقای مهندس حیدریان شهردار محترم ورامین ضمن تشکر از حضور حضار محترم علی الخصوص اعضای محترم  شورای اسلامی شهر عنوان نمودند در دنیای امروز نیازمند حفظ و حراست از منابعی همچون آب ، خاک و هوا هستیم لذا مبا حثی همچون بازیافت و بازگشت پسماند های  تولیدی با صرف کمینه وقت و سرمایه به چرخه تولید  و اتخاذ تصمیمات استراتژیک در این حوزه بسیار حائز اهمیت می باشد.

در ادامه پس از بحث پیرامون عملکرد شهرهای مجاور و چندین شهرستان دیگر  وبا توجه به بیان تجربیات و مشاهدات کارشناسان شرکت مذکور  و بیان رزومه کاری خود،  ضرورت  احداث کارخانه بازیافت  شهرستان ورامین و یا مجتمع پردازش پسماند با توجه به ثمرات بهینه آن از جمله اشتغال زایی ، صرفه اقتصادی و.... مورد تأکید واقع گردید.

در پایان مهندس حیدریان  اظهار امیدواری نمودند با تلاش هر چه بیشتر مجموعه شهرداری و سازمان مدیریت پسماند و همکاری   هر چه بیشتر کلیه ارگان ها و مراجع ذیربط بتوانیم  گام های بلندی در جهت پیشبرد اهداف و رسالت های سازمان برداشته و سازمان مدیریت پسماند شهر ورامین را به عنوان الگویی برتر و قطب  پردازش پسماند  در جنوب شرق استان تهران معرفی نمائیم.


 

                                  امروز : چهارشنبه 2 اسفند 1396
ـ الأربعاء 6 جماد ثاني 1439
ـ Feb 21 2018
IMAGE برگزاری دوره نهم کلاس آموزشی پسماند در دبستان پسرانه امام هادی (ع)
انتشار: سه شنبه, 24 بهمن 1396
در مورخ 24/11/1396و با همکاری اداره آموزش و پرورش و مدیر محترم دبستان آقای هداوند و معلم گرامی آقای محمودی در پنچ گروه شش نفری از دانش آموزان... ادامه مطلب ..
IMAGE آگهی فرا خوان امور پردازش و تفکیک زباله خشک در سطح شهر ورامین و سایت مرکز دفن زباله های منطقه چرمشهر
انتشار: سه شنبه, 17 بهمن 1396
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در نظر دارد با هدف ارتقاء کیفیت امور خدمات شهری و اجرایی مفاد قانون مدیریت پسماند و آئین نامه اجرایی... ادامه مطلب ..
IMAGE برگزاری دوره هشتم کلاس آموزشی پسماند در دبستان دخترانه شهدای امر آباد
انتشار: سه شنبه, 03 بهمن 1396
 با همکاری اداره آموزش و پرورش و مدیر محترم دبستان خانم عمادی و معلم گرامی خانم محمدی در شش گروه پنج نفری از دانش آموزان آین دبستان کلاس... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش آماری از فعالیت های خانه های تفکیک از مبدا در سطح شهر ورامین
انتشار: سه شنبه, 26 دی 1396
با توجه به اهداف در نظر گرفته شد برای خانه های تفکیک از مبدا مستقر درسطح شهر ورامین ِو جهت تشویق شهروندان ورامینی و ترویج آموزش تفکیک... ادامه مطلب ..
IMAGE برگزاری دوره هفتم کلاس های آموزشی در دبستان ابتدای دخترانه ام البنین
انتشار: سه شنبه, 26 دی 1396
دوره هفتم کلاس آموزشی پسماند در تاریخ 1396/10/25 در دبستان  دخترانه ام البنین برگزار گردید. با همکاری اداره آموزش و پرورش مدیران و مربیان... ادامه مطلب ..

اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال

گالری عملکرد سازمان در سال جاری

اطلاعیه ها

تابلو های فرهنگی