"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

قانون مدیریت پسماند

No images found.

 

برگزاری نشست تخصصی در حوزه مدیریتی پسماند شهر ورامین

پیرو دعوتنامه شرکت بوستان سبز کویر  و با توجه به لزوم  برنامه ریزی های  بنیادین در سطح کلان مدیریتی و  به جهت اعتلای  خدمات رسانی  و پیشرفت در  حوزه  ساماندهی پسماندهای شهری ، نشست تخصصی با حضور شهردار محترم ورامین و تنی چند از اعضای محترم شورای اسلامی شهر ورامین ، مدیر عامل سازمان ، جمعی از اعضای هیئت مدیره و شورای سازمان  وبا حضور کارشناسان  شرکت مذکور در تاریخ  19/12/1395 در محل سالن همایش جزیره کیش برگزار گردید .

آقای مهندس مرادی ضمن عرض خیرمقدم ، به صورت اجمالی بیلان کاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در طی یک سال گذشته را برای حضار تشریح نموده و به دستآورد های اداری و اجرایی از جمله ساماندهی پسماندهای عمرانی ، ساماندهی عوامل جمع آوری پسماندهای خشک سطح شهر، طرح های فرهنگی و تشویقی از جمله جمع آوری کاغذ های باطله از سطح ادارات و مدارس،احداث اولین ایستگاه بازیافت در سطح شهر ورامین و... اشاره نمودند.

بر پایه این گزارش آقای مهندس حیدریان شهردار محترم ورامین ضمن تشکر از حضور حضار محترم علی الخصوص اعضای محترم  شورای اسلامی شهر عنوان نمودند در دنیای امروز نیازمند حفظ و حراست از منابعی همچون آب ، خاک و هوا هستیم لذا مبا حثی همچون بازیافت و بازگشت پسماند های  تولیدی با صرف کمینه وقت و سرمایه به چرخه تولید  و اتخاذ تصمیمات استراتژیک در این حوزه بسیار حائز اهمیت می باشد.

در ادامه پس از بحث پیرامون عملکرد شهرهای مجاور و چندین شهرستان دیگر  وبا توجه به بیان تجربیات و مشاهدات کارشناسان شرکت مذکور  و بیان رزومه کاری خود،  ضرورت  احداث کارخانه بازیافت  شهرستان ورامین و یا مجتمع پردازش پسماند با توجه به ثمرات بهینه آن از جمله اشتغال زایی ، صرفه اقتصادی و.... مورد تأکید واقع گردید.

در پایان مهندس حیدریان  اظهار امیدواری نمودند با تلاش هر چه بیشتر مجموعه شهرداری و سازمان مدیریت پسماند و همکاری   هر چه بیشتر کلیه ارگان ها و مراجع ذیربط بتوانیم  گام های بلندی در جهت پیشبرد اهداف و رسالت های سازمان برداشته و سازمان مدیریت پسماند شهر ورامین را به عنوان الگویی برتر و قطب  پردازش پسماند  در جنوب شرق استان تهران معرفی نمائیم.


 

                                  امروز : سه شنبه 4 مهر 1396
ـ الثلاثاء 6 محرم 1439
ـ Sep 26 2017
IMAGE برگزاری جلسه آموزشی تفکیک از مبداء در پارک خانواده
انتشار: پنج شنبه, 30 شهریور 1396
همزمان با آغاز مراسم عزاداری دهه اول محرم اولین جلسه آموزش شهروندی در مورخ 1396/06/30 با موضوعیت: تفکیک از مبداء پسماند بعد از دعای زیارت... ادامه مطلب ..
IMAGE بازدید جمعی از مسئولین دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران از محل سایت مرکز دفن پسماندهای شهری ورامین
انتشار: سه شنبه, 28 شهریور 1396
در راستای بازدید از مراکز دفن زباله در سطح استان تهران ، در روز دوشنبه مورخ 27/06/1396 جمعی از مسئولین دفتر امور شهری و شوراهای استانداری... ادامه مطلب ..
IMAGE برگزاری مراسم افتتحاح ایستگاه های شماره 3و 4 تفکیک از مبداء پسماند با حضور تنی چند از مدیران و مسئولین شهری
انتشار: پنج شنبه, 09 شهریور 1396
ایستگاه های تفکیک از مبداء 3و4 پسماند در تاریخ 08/06/1394 با حضور تنی چند از مدیران و مسئولین شورای شهر و شهرداری از جمله : نائب رئیس محترم ... ادامه مطلب ..
IMAGE همکاری اداره آموزش و پرورش و سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین کاغذهای باطله
انتشار: یکشنبه, 05 شهریور 1396
اداره آموزش و پرورش در آستانه سال تحصیلی جدید  با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین اقدام به جمع آوری دفاتر و جزوات و هرگونه... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش عملکرد سه ماه اول سال ایستگاه های تفکیک از مبدا در سظح شهر ورامین
انتشار: چهارشنبه, 11 مرداد 1396
روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند به نقل از مسئولین مستقر در ایستگاه های شماره 1 و 2 تفکیک از مبداء پسماند ، میزان پسماند های خشک جمع آوری... ادامه مطلب ..

اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال

گالری عملکرد سازمان در سال جاری

اطلاعیه ها

تابلو های فرهنگی