"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

پیام سرپرست سازمان

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

آمار ایستگاه های تفکیک از مبدا

No images found.

 

 برگزاری مراسم افتتحاح ایستگاه های شماره 3و 4 تفکیک از مبداء پسماند

 

ایستگاه های تفکیک از مبداء 3و4 پسماند در تاریخ 08/06/1394 با حضور تنی چند از مدیران و مسئولین شورای شهر و شهرداری از جمله : نائب رئیس محترم  شورای اسلامی شهر، معاونت محترم خدمات شهری ، مدیران و معاونین محترم مناطق  2و3 شهرداری افتتاح گردید.

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند ، مهندس مرادی مدیر عامل  سازمان مدیریت پسماند ضمن تشکر و قدردانی از حضور کلیه  مسئولین و مدیران  به تبیین مزایای تفکیک از مبداء پسماند و ارائه  راه کارهایی در جهت کاهش تولید پسماند و به موازات آن حفظ محیط زیست ، برای حضار پرداختند.

 درادامه ایشان  آمار اقلام بازیافتی تحویل داده شده در ایستگاه های شماره 1و2 از جمله کاغذ،پلاستیک، فلزات و..در بازه زمانی شش ماهه اول سال جاری را ارائه نموده و در پایان ابراز امیدواری نمودند تا با  حمایت و مشارکت هر چه بیشتر مردم  در این طرح بتوانیم  قدم های موثری در جهت خدمات رسانی بهینه و موثر آتی برداریم.

  هم چنین سرکار خانم هداوند میرزائی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان مدیریت پسماند در دو ساله اخیر، توجه  مسئولین به مناطق محروم را از اولویت های شورای شهر و شهرداری اعلام نموده و اهمیت اجرای طرح هایی از این دست را در راستای نهادینه سازی فرهنگ تفکیک از مبداء پسماند که امروز در کشورهای پیشرفته اروپایی جزو ابتدایی ترین الفبای فرهنگ شهری و شهروندی است، اعلام نمودند.

 برپایه این گزارش جناب آقای قاسمی معاونت محترم خدمات شهری ضمن تشکر از حضور مسئولین، ابراز امیدواری نمودند با همکاری شهروندان در خصوص تفکیک از مبداء پسماند بتوانیم ضمن حفظ سرمایه های ملی و بازگرداندن اقلام بازیافتی  موجود از سیستم جمع آوری زباله های شهری به چرخه تولید ، به  حفظ نظافت شهری و منظر مناسب بصری کمک شایانی نمائیم.

 وی افزود جمع آوری پسماند خشک به صورت تفکیک شده منجر به کاهش هزینه نیروی انسانی مورد نیاز برای تفکیک پسماندهای خشک ،   کاهش هزینه  های حمل و نقل ، کاهش حجم پسماند و در نتیجه کاهش زمین مورد نیاز برای دفن پسماند خواهد شد.

  ایجاد و کارگذاری ایستگاه های زنجیره ای تفکیک از مبداء پسماند( به شماره های 1و2و3و4) از جمله اقدامات مهم سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین با هدف جمع آوری متمرکز و ثابت مواد قابل بازیافت ، اطلاع رسانی  اشاعه فرهنگ و آشنایی شهروندان در مناطق مختلف شهر  می باشد.

  این ایستگاه های  تفکیک از مبداء طبق  جدول زمانی ذیل در ساعات مختلف روز در خدمت  شهروندان  محترم می باشند.

ایستگاه

ساعات کاری

ایستگاه شماره 1 ( چهار راه اسفند آباد- روبروی درمانگاه شهید مدنی)

8 صبح لغایت 13

ایستگاه شماره 2(امرآباد- پارک محله ای شهید اصفهانی)

16 لغایت  19

ایستگاه شماره 3 (چهارراه روغن کشی به سمت کهریزک ، بالاتر ازهنرستان شهید کریمی

8 صبح لغایت 13

ایستگاه شماره 4(شهرک مدرس، خیابان ولایت فقیه ، جنب منبع آب هوایی)

16 لغایت  19


 


 

                                  امروز : دوشنبه 28 خرداد 1397
ـ الإثنين 5 شوال 1439
ـ Jun 18 2018
IMAGE پیام تبریک سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر
انتشار: پنج شنبه, 24 خرداد 1397
ماه مبارک رمضان فرصتی گرانقدر بود تا بندگان صالح خدا روح زنگار گرفته از عادات دنیوی را در چشمه جوشان فیض حضرت حق بشویند و در شب های قدر،... ادامه مطلب ..
IMAGE اطلاعیه اخذ مجوز حمل و کارت تردد پسماندهای عمرانی و ساختمانی
انتشار: پنج شنبه, 24 خرداد 1397
به استناد مصوبه شیوه نامه اجذایی ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی کلیه ماشین آلات راهسازی  ساختمانی و عمرانی اعم از دولتی وخصوصی می... ادامه مطلب ..
IMAGE پیام سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در خصوص سالگرد رحلت امام خمینی به مردم شهر ورامین
انتشار: یکشنبه, 13 خرداد 1397
با استعانت از حضرت حق تعالی و در کنار محبت بیکران مردم قهرمان و عزتمند پایگاه اولیه قیام و انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران ، شهر شهید... ادامه مطلب ..
IMAGE پیام تسلیت ایام سوگواری مولای شیعیان امام علی (ع) از سوی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین
انتشار: یکشنبه, 13 خرداد 1397
ایام شهادت جانسوز مولای متقیان حضرت علی بن ابیطالب (ع ) مظهر عدالت ، آزادگی و جوانمردی و اولین مظلوم عالم که با شمشیر تحجر و جهالت و ضربتی... ادامه مطلب ..
IMAGE پیام مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند به مناسبت روز شورا ها
انتشار: دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ،9 اردیبهشت سالروزملی تاسیس شورای اسلامی شهر ها را به تمامی اعضای شورای اسلامی شهر ورامین که با جدیت و تلاش... ادامه مطلب ..
IMAGE پیام تبریک مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری در خصوص روز کارگر
انتشار: دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397
 همزمان با سالروز گرامیداشت روز کارگز (11 اردیبهشت ماه ) آقای میرتبار مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند این روز را به تمامی کارگران عزیر علی... ادامه مطلب ..
IMAGE برگزاری جلسه شورای دهیاران بخش جواد آباد با حضور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند
انتشار: پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397
در این جلسه آقای دکتر حیدری با تشکر از مهندس میرتبار که در این مدت توانسته اند در راستای پیشبرد اهداف سازمان اقدامات شگرفی را انجام دهند ،... ادامه مطلب ..
IMAGE برگزاری همایش زمین پاک به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین
انتشار: دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397
در روز دوم اردیبهشت مصادف با روز جهانی زمین پاک سازماند مدیریت پسماند شهرداری ورامین با همکاری آموزش پرورش و محیط زیست شهر ورامین اقدام... ادامه مطلب ..

حمایت از کالای ایرانی

گالری عملکرد سازمان در سال جاری

اطلاعیه ها

تابلو های فرهنگی