"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

قانون مدیریت پسماند

No images found.

 

 برگزاری مراسم افتتحاح ایستگاه های شماره 3و 4 تفکیک از مبداء پسماند

 

ایستگاه های تفکیک از مبداء 3و4 پسماند در تاریخ 08/06/1394 با حضور تنی چند از مدیران و مسئولین شورای شهر و شهرداری از جمله : نائب رئیس محترم  شورای اسلامی شهر، معاونت محترم خدمات شهری ، مدیران و معاونین محترم مناطق  2و3 شهرداری افتتاح گردید.

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند ، مهندس مرادی مدیر عامل  سازمان مدیریت پسماند ضمن تشکر و قدردانی از حضور کلیه  مسئولین و مدیران  به تبیین مزایای تفکیک از مبداء پسماند و ارائه  راه کارهایی در جهت کاهش تولید پسماند و به موازات آن حفظ محیط زیست ، برای حضار پرداختند.

 درادامه ایشان  آمار اقلام بازیافتی تحویل داده شده در ایستگاه های شماره 1و2 از جمله کاغذ،پلاستیک، فلزات و..در بازه زمانی شش ماهه اول سال جاری را ارائه نموده و در پایان ابراز امیدواری نمودند تا با  حمایت و مشارکت هر چه بیشتر مردم  در این طرح بتوانیم  قدم های موثری در جهت خدمات رسانی بهینه و موثر آتی برداریم.

  هم چنین سرکار خانم هداوند میرزائی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان مدیریت پسماند در دو ساله اخیر، توجه  مسئولین به مناطق محروم را از اولویت های شورای شهر و شهرداری اعلام نموده و اهمیت اجرای طرح هایی از این دست را در راستای نهادینه سازی فرهنگ تفکیک از مبداء پسماند که امروز در کشورهای پیشرفته اروپایی جزو ابتدایی ترین الفبای فرهنگ شهری و شهروندی است، اعلام نمودند.

 برپایه این گزارش جناب آقای قاسمی معاونت محترم خدمات شهری ضمن تشکر از حضور مسئولین، ابراز امیدواری نمودند با همکاری شهروندان در خصوص تفکیک از مبداء پسماند بتوانیم ضمن حفظ سرمایه های ملی و بازگرداندن اقلام بازیافتی  موجود از سیستم جمع آوری زباله های شهری به چرخه تولید ، به  حفظ نظافت شهری و منظر مناسب بصری کمک شایانی نمائیم.

 وی افزود جمع آوری پسماند خشک به صورت تفکیک شده منجر به کاهش هزینه نیروی انسانی مورد نیاز برای تفکیک پسماندهای خشک ،   کاهش هزینه  های حمل و نقل ، کاهش حجم پسماند و در نتیجه کاهش زمین مورد نیاز برای دفن پسماند خواهد شد.

  ایجاد و کارگذاری ایستگاه های زنجیره ای تفکیک از مبداء پسماند( به شماره های 1و2و3و4) از جمله اقدامات مهم سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین با هدف جمع آوری متمرکز و ثابت مواد قابل بازیافت ، اطلاع رسانی  اشاعه فرهنگ و آشنایی شهروندان در مناطق مختلف شهر  می باشد.

  این ایستگاه های  تفکیک از مبداء طبق  جدول زمانی ذیل در ساعات مختلف روز در خدمت  شهروندان  محترم می باشند.

ایستگاه

ساعات کاری

ایستگاه شماره 1 ( چهار راه اسفند آباد- روبروی درمانگاه شهید مدنی)

8 صبح لغایت 13

ایستگاه شماره 2(امرآباد- پارک محله ای شهید اصفهانی)

16 لغایت  19

ایستگاه شماره 3 (چهارراه روغن کشی به سمت کهریزک ، بالاتر ازهنرستان شهید کریمی

8 صبح لغایت 13

ایستگاه شماره 4(شهرک مدرس، خیابان ولایت فقیه ، جنب منبع آب هوایی)

16 لغایت  19


 


 

                                  امروز : چهارشنبه 2 اسفند 1396
ـ الأربعاء 6 جماد ثاني 1439
ـ Feb 21 2018
IMAGE برگزاری دوره نهم کلاس آموزشی پسماند در دبستان پسرانه امام هادی (ع)
انتشار: سه شنبه, 24 بهمن 1396
در مورخ 24/11/1396و با همکاری اداره آموزش و پرورش و مدیر محترم دبستان آقای هداوند و معلم گرامی آقای محمودی در پنچ گروه شش نفری از دانش آموزان... ادامه مطلب ..
IMAGE آگهی فرا خوان امور پردازش و تفکیک زباله خشک در سطح شهر ورامین و سایت مرکز دفن زباله های منطقه چرمشهر
انتشار: سه شنبه, 17 بهمن 1396
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در نظر دارد با هدف ارتقاء کیفیت امور خدمات شهری و اجرایی مفاد قانون مدیریت پسماند و آئین نامه اجرایی... ادامه مطلب ..
IMAGE برگزاری دوره هشتم کلاس آموزشی پسماند در دبستان دخترانه شهدای امر آباد
انتشار: سه شنبه, 03 بهمن 1396
 با همکاری اداره آموزش و پرورش و مدیر محترم دبستان خانم عمادی و معلم گرامی خانم محمدی در شش گروه پنج نفری از دانش آموزان آین دبستان کلاس... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش آماری از فعالیت های خانه های تفکیک از مبدا در سطح شهر ورامین
انتشار: سه شنبه, 26 دی 1396
با توجه به اهداف در نظر گرفته شد برای خانه های تفکیک از مبدا مستقر درسطح شهر ورامین ِو جهت تشویق شهروندان ورامینی و ترویج آموزش تفکیک... ادامه مطلب ..
IMAGE برگزاری دوره هفتم کلاس های آموزشی در دبستان ابتدای دخترانه ام البنین
انتشار: سه شنبه, 26 دی 1396
دوره هفتم کلاس آموزشی پسماند در تاریخ 1396/10/25 در دبستان  دخترانه ام البنین برگزار گردید. با همکاری اداره آموزش و پرورش مدیران و مربیان... ادامه مطلب ..

اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال

گالری عملکرد سازمان در سال جاری

اطلاعیه ها

تابلو های فرهنگی