"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

پیام سرپرست سازمان

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

آمار ایستگاه های تفکیک از مبدا

No images found.

 

عملکرد یک ماهه گذشته سازمان مدیریت پسماند ورامین

1 - جابجایی مدیر عامل سازمن

2 - اجاره ساختمان جهت سازمان

3 - خرید تجهیزات اداری سازمان

4 - مذاکره با مشاور جهت ساماندهی زباله های عفونی و تشکیل جلسات و ارایه آمار و اطلاعات اولیه جهت برنامه ریزی

5 - شروع ساماندهی محوطه زمین چرمشهر با عقد قرارداد اجاره بولدیزر - لودر و مامیون

6 - مکاتبه با ادارات حفاظت محیط زیست و شبکه بهداشت در خصوص ارایه لیست مراکز درمانی شهرستان و میزان زباله های عفونی تولیدی آنها

7 - معرفی بازرس سازمان به واحد حراست جهت اعلام نظر طبق اساسنامه

8 - پیگیری سرمایه اولیه سازمان با توجه به مفاد اساسنامه از شهرداری

9 - مکاتبه با اتاق اصناف جهت ارائه لیست اتحادیه های مختلف همراه با اسامی مسئولین آن ها جهت برنامه ریزی برای ساماندهی زباله های مرتبط مثل تالارها و میوه تره بار و... و اخذ عوارض طبق تعرفه مصوب

10 - تشکیل جلسه و ارائه پیشنهاد اصلاح قرار داد احداث کارخانه بازیافت با شرکت ناب اندیش بنیان که در صورت توافق نسبت به ادامه همکاری با شرکت سرمایه گذار اقدام و در غیر اینصورت ضمن مطالعه طرح ارزیابی زیست محیطی و پس از آن انجام مراحل مناقصه و عقد قرارداد با سرمایه گذار جدید پیگیری لازم صورت خواهد گرفت و در این فاصله زمانی و تا عقد قرارداد جدید و شروع اجرای پروژه ؛ جمع آوری به صورت تفکیک از مبدا با الگوبرداری از شهرهای موفق در این زمینه و با بکار گیری پیمانکار مجری اقدام خواهد شد که این امر نیاز به تشکیل جلسات هماهنگی و همکاری ارگان هایی مثل نیروی انتظامی ؛ دادستان محترم و پیگیری حوزه خدمات شهری و سازمان پسماند دارد.

11 - اولین کار گروه پسماند شهرستان در فرمانداری با حضور فرماندار محترم تشکیل و اولویت ها و برنامه های شازمان شامل :

 الف ) ساماندهی مرکز با توجه به ایجاد مشکلات زیست محیطی و مزاحمت برای سایت پدافند

ب ) پیگیری جدی بحث زباله های عفونی شهرستان و بی خطرسازی آن که از طریق مشاوره در حال بررسی است .

ج ) پیگیری وضعیت قرارداد احداث کارخانه بازیافت و همزمان و تا شروع پروژه ؛ پیگیری موضوع ساماندهی پسماند شهر و تفکیک از مبدااز برخی از شهرک ها و مجتمع های مسکونی به صورت آزمایشی و همچنین مراکز تولید زباله های خاص و ویژه به اطلاع اعضا کار گروه رسید.


 

IMAGE طرح جمع آوری سگ های ولگرد از معابر شهری و مسکونی
انتشار: سه شنبه, 07 مرداد 1399
  مدیرعامل  سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین از ادامه طرح  جمع آوری سگ‌های ولگرد در شهر خبر داد. ادامه مطلب ..
IMAGE اظلاعیه ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی سطح شهر
انتشار: دوشنبه, 16 تیر 1399
در راستای اجرای مطلوب شیوه نامه ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی سطح شهر از کلیه همشهریان محترم خواهشمند است نسبت به تخلیه... ادامه مطلب ..
IMAGE اطاعیه اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا در خصوص مراکز و عوامل جمع آوری پسماندهای خشک سطح شهر
انتشار: دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399
  سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در نظر دارد در راستای مصوبات ستاد ملی کرونا نسبت به جلوگیری از ادامه فعالیت کلیه مراکز (گاراژها) و... ادامه مطلب ..
IMAGE مشخص نمودن گود مجاز جهت تخلیه پسماندهای ساختمانی در حاشیه روستای قلعه سین
انتشار: دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399
در راستای رفاه حال شهروندان  و هم چنین اجرای شیوه نامه ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی ، پیمانکاران عمرانی فعال در سطح شهر ادامه مطلب ..
IMAGE آهک پاشی در عملیات تخلیه و دفن کلیه پسماندهای سایت مرکز دفن زباله چرمشهر
انتشار: چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399
 اکبر کهزادی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین از اجرای عملیات بهداشتی مرکز دفن متعلق به سازمان خبر داد و گفت: با توجه به... ادامه مطلب ..
IMAGE ارائه آمار مربوط به جمع آوری سگ های ولگرد
انتشار: چهارشنبه, 20 فروردين 1399
سازمان مدیریت پسماند با عنایت به رسالت و مسئولیت مستقیم در خصوص کنترل و جمع آوری با سگ‌های بدون صاحب  سطح شهر ورامین و در راستای ارتقای... ادامه مطلب ..
IMAGE پیام تبریک نوروزی اکبر کهزادی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین
انتشار: جمعه, 01 فروردين 1399
به گزارش روابط عمومی سازمان: اکبر کهزادی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین با صدور پیامی فرارسیدن عید باستانی نوروز و آغاز... ادامه مطلب ..
IMAGE انتصاب سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین
انتشار: شنبه, 12 بهمن 1398
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان طی حکمی از طرف حسین دهقان شهردار و رئیس شورای سازمان مدیریت پسماند ، آقای اکبر کهزادی بعنوان سرپرست جدید... ادامه مطلب ..

سال جهش تولید

گالری عملکرد سازمان

اطلاعیه ها

تابلو های فرهنگی