"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

پیام سرپرست سازمان

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

آمار ایستگاه های تفکیک از مبدا

No images found.

 

جمع آوری پسماندهای پزشکی شهر ورامین آغاز گردید

با عنایت خداوند متعال و حمایت های مهندس حیدریان شهردار محترم و رئیس شورای سازمان مدیریت پسماند واعضای محترم شورای اسلامی شهر،طرح آزمایشی جمع آوری پسماندهای پزشکی شهر ورامین آغاز گردید.

صادق عباسی زهنده سرپرست سازمان مدیریت پسماند اذعان کردبا توجه به اینکه جمع آوری پسماند های پزشکی به صورت جداگانه و دفن بهداشتی آن از اولویت های برنامه سازمان مدیریت پسماند می باشد، از تاریخ 25-06-1393 جمع آوری این پسماندها آغازگردیده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند همچنین در تشریح روند جمع آوری پسماند های پزشکی افزود:

این پروژه با هماهنگی اداره محیط زیست،شبکه بهداشت و درمان و نظام پزشکی شهرستان ورامین و پس از حدود دو ماه مطالعات میدانی و مراجعه به مراکز پزشکی شهرستان ورامین و جمع آوری اطلاعات روزانه نوع و میزان زباله ها و طراحی فرم ها و بروشورهای مرتبط آغاز گردیده و انشاء ا... در صورت همکاری مراکز درمانی گامی مهم در جلوگیری از بسیاری از بیماری های عفونی ناشی از عدم رعایت اصول بهداشتی در جمع آوری و دفن زباله ها خواهد بود.

گفتنی است بر اساس ماده 13 قانون مدیریت پسماند ها مخلوط کردن پسماند های پزشکی با سایر پسماندها و تخلیه و پخش آنها در محیط و یا فروش،استفاده و بازیافت این نوع پسماندها ممنوع است و همچنین بر اساس ماده 68 ضوابط روش های مدیریت اجرایی پسماندهای پزشکی،جمع آوری پسماند های عادی شده،در این طرح توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین برنامه ریزی و اجرایی گردیده و دفن این پسماند ها در مرکز دفن به صورت جداگانه و در ترانشه ایی محصور برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز و حیوانات و با رعایت اصول بهداشتی(آهک و خاک ریزی در چند لایه)انجام می پذیرد.


 

IMAGE بازدید از ایستگاه تصفیه خانه پساب های صنعتی واحد ها ی چرم سازی شهرک صنعتی چرمشهر
انتشار: شنبه, 26 تیر 1400
 به گزارش روابط عمومی سازمان ، مدیرعامل سازمان با همراهی نماینده فرمانداری و جمعی از کارشناسان سازمان از ایستگاه بی خطر سازی پسماندهای... ادامه مطلب ..
IMAGE گزارش طرح جمع آوری سگ های خیابانی از سطح شهر ورامین
انتشار: پنج شنبه, 03 تیر 1400
 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در 5 ماهه اخیر( 3ماهه پایانی سال 1399 و 2 ماه ابتدایی سال جاری) 224 قلاده سگ ازسطح شهر... ادامه مطلب ..
IMAGE ((اطلاعیه)) قابل توجه کلیه همشهریان محترم و مالکین ماشین آلات حمل و نقل پسماندهای عمرانی و ساختمانی
انتشار: شنبه, 23 اسفند 1399
لذا بدینوسیله به کلیه همشهریان محترم و مالکین ماشین آلات حمل و نقل پسماندهای ساختمانی (نخاله های ساختمانی ) متذکر می گردد بر اساس ... ادامه مطلب ..
IMAGE آگهی فراخوان عمومی پسماندهای ساختمانی و عمرانی سطح شهر
انتشار: سه شنبه, 12 اسفند 1399
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در نظر دارد در راستای  اجرای شیوه نامه اجرایی پسماندهای ساختمانی و عمرانی سطح شهر ابلاغی وزارت... ادامه مطلب ..
IMAGE تسطیح و جاده سازی مسیر دسترسی به سایت مرکز دفن زباله چرمشهر
انتشار: دوشنبه, 15 دی 1399
 به گزارش روابط عمومی  سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در دی ماه سال جاری به جهت سهولت رفت  و آمد ماشین های حمل زباله به مرکز دفن... ادامه مطلب ..
IMAGE ادامه طرح جمع آوری سگ های ولگرد در طی ماه های مهر آبان و آذر
انتشار: دوشنبه, 08 دی 1399
 به گزارش روابط عمومی سازمان ، در طی ماه های  مهر آبان و آذر  سال جاری  تعداد 256 قلاده سگ با اولویت جمع آوری محدوده شهری و بصورت روزانه... ادامه مطلب ..
IMAGE بازدید مدیرعامل سازمان باتفاق کارشناسان مربوطه از مرکز دفن زباله چرمشهر
انتشار: یکشنبه, 23 آذر 1399
  به گزارش روابط عمومی سازمان پسماند ، در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ محیط زیست و ارائه خدمات  شهری بهینه ، در روز  پنج شنبه... ادامه مطلب ..
IMAGE آگهی فراخـوان تفکیک پسماندهای خشک در سایت مرکز دفن زباله منطقه چرمشهر
انتشار: یکشنبه, 16 آذر 1399
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در نظر دارد با هدف ارتقاء کیفیت امور خدمات شهری و اجرایی مفاد قانون مدیریت پسماند و آئین نامه اجرایی... ادامه مطلب ..

سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها

گالری عملکرد سازمان

اطلاعیه ها

تابلو های فرهنگی