"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

پیام سرپرست سازمان

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

طرح تفکیک کاغذ باطله از مبداء برای اولین بار در شهرستان های استان تهران توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین آغاز گردید.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین خبر داد:

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر برای اولین بار در سطح شهرستان های استان تهران طرح جمع آوری کاغذهای باطله از مبداء در سطح ادارات شهرستان ورامین آغاز گردید.

عباس زهنده سرپرست سازمان مدیریت پسماند در تشریح این خبر افزود : طرح تفکیک از مبداءکاغذهای باطله از سطح ادارات و مدارس شهرستان ورامین یکی از طرح های اساسی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین می باشد که با تأکید شهردار محترم جناب مهندس حیدریان در دستور کار سازمان قرار گرفته و فاز اول آن با هزینه بالغ بر 000-000-150 ریال جهت جمع آوری کاغذهای باطله از سطح ادارات شهرستان آغاز گردیده است.

در این طرح با توجه به کارکارشناسی صورت گرفته و هماهنگی با روسای محترم ادارات شهرستان و با توجه به حجم کاغذهای باطله تولیدی در ادارات نسبت به تحویل مخازن مخصوص جمع آوری کاغذهای باطله به حجم 20 و 120 لیتر اقدام گردید.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند افزود،اهداف اجرای این طرح

1    ارتقاء سطح فرهنگ و آموزش عمومی درارتباط با تولید و دفع مواد زائد جامد و ترویج روحیه صرفه جویی

2     صرفه جویی درمصرف منابع طبیعی بابازگشت مواد قابل استفاده به چرخه تولید

3    بهینه سازی شیوه های جمع آوری و حمل ونقل موادزائدجامدونظافت شهری

4     صرفه جویی درهزینه های جمع آوری و حمل ونقل زباله

5     کمک به اقتصاد کلان کشور

6    ایجاد زمینه های اشتغال و جذب سرمایه های بخش خصوصی  بازگشت مواد قابل بازيافت به چرخه طبيعت می باشد.

گفتنی است که در راستای اجرای طرح مذکور سازمان مدیریت پسماند نسبت به اطلاع رسانی در قالب بروشور مخصوص ادارات وهمچنین مقاطع مختلف تحصیلی جهت مدارس اقدام نموده و اجرای طرح در سطح مدارس با هماهنگی اداره محترم آموزش و پرورش شهرستان دردست بررسی است که پس از تأیید و همکاری اداره مذکور، سازمان آمادگی کامل جهت جمع آوری کاغذهای باطله از سطح مدارس با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، اهداء جوایز به دانش آموزان در قالب جشنواره های کاغذ و...........و همچنین جهت تشویق و نهادینه کردن مبحث مهم تفکیک از مبداء مواد جامد به صورت کلی و خصوصاً تفکیک کاغذ باطله از مبداء در مدارس اقدام نماید. 

IMAGE آگهی مزایده عمومی
انتشار: یکشنبه, 09 ارديبهشت 1403
سازمان مدیریت پسماندشهرداری ورامین در نظر دارد  بازیافت پسماندهای با ارزش مرکز دفن زباله چرمشهر را از طریق مزایده عمومی به اشخاص حقیقی و... ادامه مطلب ..
IMAGE آگهی استعلام بهاء
انتشار: چهارشنبه, 15 آذر 1402
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین درنظردارد جهت جمع آوری و زنده گیری سگ های بلاصاحب سطح شهر نسبت به انعقاد قرارداد با پیمانکار واجد... ادامه مطلب ..
IMAGE توزیع کیسه های پارچه ای مخصوص خرید در سازمان مدیریت پسماند به جهت تکریم ارباب رجوع
انتشار: شنبه, 11 آذر 1402
یکی از مشکلاتی که در  حفظ محیط زیست و اصول بازیافت با آن مواجه هستیم  این است که  افراد در هنگام خرید حجم بسیار زیادی کیسه پلاستیکی... ادامه مطلب ..
IMAGE اجرای طرح توزیع سطل های کارتن پلاست در ادارات شهر
انتشار: سه شنبه, 07 آذر 1402
با تلاش سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین و با هدف تفکیک زباله از مبدا، فرهنگ سازی در زمینه مدیریت پسماند و زباله در بین اقشار مختلف... ادامه مطلب ..
IMAGE انتصاب مدیر عامل جدید سازمان مدیرت پسماند شهرداری ورامین
انتشار: شنبه, 27 آبان 1402
روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند ورامین : با حضور شهردار ورامین وجمعی از مدیران داخلی شهرداری مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل  قبلی و جدید... ادامه مطلب ..
IMAGE پخش کیسه های پارچه ای در نانوایی های سطح شهر ورامین
انتشار: چهارشنبه, 15 شهریور 1402
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین در یک اقدام جدید با پخش کیسه های پارچه ای منقش با آرم این سازمان در نانوایی های سطح شهر نظر شهرواندان... ادامه مطلب ..
IMAGE اجرای طرح لباس یک شکل کارکنان جمع آوری ضایعات از سطح شهر
انتشار: چهارشنبه, 15 شهریور 1402
سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین اقدام به تجهیز کارکنان گاراژهای مجوز دار جمع آوری ضایعات  به لباس یک شکل  با آرم این سازمان نموده... ادامه مطلب ..
IMAGE اجرای طرح جمع آوری سگ های بلاصاحب از سطح شهر ورامین
انتشار: چهارشنبه, 15 شهریور 1402
 سازمان مدیرت پسماند ورامین در اقدامی برنامه ریزی شده اقدام به جمع آوری  سگ های بیمار و بلا صاحب از سطح معابر شهری و  مناطق پر جمعیت شهر... ادامه مطلب ..

جهش تولید با مشارکت مردم

گالری عملکرد سازمان

اطلاعیه ها

تابلو های فرهنگی