"برای جلوگیری از دفن بی رویه ضایعات ، آن را از ابتدا تفکیک کنیم **** شهروند عزیز ، کاغذ دیگر زباله نیست آن را با دیگر ضایعات دور نریزیم **** فقط یک زمین داریم آن را با زباله آلوده نکنیم **** بازیافت مواد = نگه داشتن منابع طبیعی برای نسلهای آینده **** بازیافت گردشی است به سوی بهره وری و زیبایی **** بازیافت مواد = جلوگیری از هدر رفتن انرژی وتوسعه پایدار در گرو حفظ منابع ماندگار **** با تفکیک و بازیافت مواد آلی،دراحیای زمین های کشاورزی کشور سهیم شویم **** آیا می دانید باطری ها به دلیل داشتن سرب و مواد اسیدی جزیی از زباله های خطرناک هستند **** با تحویل زباله های خشک به ماموران شهرداری ، از استفاده غیر قانونی توسط افراد سود جو جلوگیری کنیم **** حرکت در جهت خود کفایی ملی ، با مشارکت در طرح جامع بازیافت و تفکیک زباله در مبدا **** شهروند عزیز ، اصول اولیه و الفبای پاکیزگی شهری ، کاهش زباله و جداسازی آن است **** از زباله گل می رویداگر آن را بازیافت کرده وتبدیل به کود کمپوست کنیم **** پاکی وطراوت محیط زیست را با تولید بی رویه زباله از بین نبریم ****

پیام سرپرست سازمان

آموزش شهروندی

هفته نامه پسماند

آمار ایستگاه های تفکیک از مبدا

No images found.

 

 برگزاری مراسم افتتحاح ایستگاه های شماره 3و 4 تفکیک از مبداء پسماند

 

ایستگاه های تفکیک از مبداء 3و4 پسماند در تاریخ 08/06/1394 با حضور تنی چند از مدیران و مسئولین شورای شهر و شهرداری از جمله : نائب رئیس محترم  شورای اسلامی شهر، معاونت محترم خدمات شهری ، مدیران و معاونین محترم مناطق  2و3 شهرداری افتتاح گردید.

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند ، مهندس مرادی مدیر عامل  سازمان مدیریت پسماند ضمن تشکر و قدردانی از حضور کلیه  مسئولین و مدیران  به تبیین مزایای تفکیک از مبداء پسماند و ارائه  راه کارهایی در جهت کاهش تولید پسماند و به موازات آن حفظ محیط زیست ، برای حضار پرداختند.

 درادامه ایشان  آمار اقلام بازیافتی تحویل داده شده در ایستگاه های شماره 1و2 از جمله کاغذ،پلاستیک، فلزات و..در بازه زمانی شش ماهه اول سال جاری را ارائه نموده و در پایان ابراز امیدواری نمودند تا با  حمایت و مشارکت هر چه بیشتر مردم  در این طرح بتوانیم  قدم های موثری در جهت خدمات رسانی بهینه و موثر آتی برداریم.

  هم چنین سرکار خانم هداوند میرزائی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان مدیریت پسماند در دو ساله اخیر، توجه  مسئولین به مناطق محروم را از اولویت های شورای شهر و شهرداری اعلام نموده و اهمیت اجرای طرح هایی از این دست را در راستای نهادینه سازی فرهنگ تفکیک از مبداء پسماند که امروز در کشورهای پیشرفته اروپایی جزو ابتدایی ترین الفبای فرهنگ شهری و شهروندی است، اعلام نمودند.

 برپایه این گزارش جناب آقای قاسمی معاونت محترم خدمات شهری ضمن تشکر از حضور مسئولین، ابراز امیدواری نمودند با همکاری شهروندان در خصوص تفکیک از مبداء پسماند بتوانیم ضمن حفظ سرمایه های ملی و بازگرداندن اقلام بازیافتی  موجود از سیستم جمع آوری زباله های شهری به چرخه تولید ، به  حفظ نظافت شهری و منظر مناسب بصری کمک شایانی نمائیم.

 وی افزود جمع آوری پسماند خشک به صورت تفکیک شده منجر به کاهش هزینه نیروی انسانی مورد نیاز برای تفکیک پسماندهای خشک ،   کاهش هزینه  های حمل و نقل ، کاهش حجم پسماند و در نتیجه کاهش زمین مورد نیاز برای دفن پسماند خواهد شد.

  ایجاد و کارگذاری ایستگاه های زنجیره ای تفکیک از مبداء پسماند( به شماره های 1و2و3و4) از جمله اقدامات مهم سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین با هدف جمع آوری متمرکز و ثابت مواد قابل بازیافت ، اطلاع رسانی  اشاعه فرهنگ و آشنایی شهروندان در مناطق مختلف شهر  می باشد.

  این ایستگاه های  تفکیک از مبداء طبق  جدول زمانی ذیل در ساعات مختلف روز در خدمت  شهروندان  محترم می باشند.

ایستگاه

ساعات کاری

ایستگاه شماره 1 ( چهار راه اسفند آباد- روبروی درمانگاه شهید مدنی)

8 صبح لغایت 13

ایستگاه شماره 2(امرآباد- پارک محله ای شهید اصفهانی)

16 لغایت  19

ایستگاه شماره 3 (چهارراه روغن کشی به سمت کهریزک ، بالاتر ازهنرستان شهید کریمی

8 صبح لغایت 13

ایستگاه شماره 4(شهرک مدرس، خیابان ولایت فقیه ، جنب منبع آب هوایی)

16 لغایت  19


 


 

"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً حَتَّی تُسْکِنَهُ اَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیل
IMAGE اجرای طرح لباس متحدالشکل برای کارگران مراکز داری مجوز جمع آوری و تفکیک پسماندهای خشک
انتشار: سه شنبه, 25 مرداد 1401
به گزارش روابط عمومي سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین طی اجرای شدن طرح استفاده عاملین مراکز جمع آوری و تفکیک زباله های خشک از لباس های... ادامه مطلب ..
IMAGE اهدا كمك هاي غيرنقدي سازمان مديريت پسماند شهرداري ورامين به سيل زدگان فيروزكوه
انتشار: پنج شنبه, 20 مرداد 1401
به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین،فتح اله... فرجی مدیر این سازمان ، با اشاره به وارد آمدن خسارات سنگین به ساکنان... ادامه مطلب ..
IMAGE پیام مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین به مناسبت روز خبر نگار
انتشار: دوشنبه, 17 مرداد 1401
فتح اله... فرجی مدیر عامل سازمان  مدیریت پسماند شهرداری ورامین طی  پیامی روز خبر نگار را گرامی داشتند و  گفت : ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری ورامین با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین
انتشار: چهارشنبه, 05 مرداد 1401
در این دیدار که همزمان با پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور صورت گرفت؛جمعی از پرسنل سازمان پسماند شهرداری ورامین نیز حضور... ادامه مطلب ..
IMAGE برپایی غرفه پذیرایی موکب مردمی حضرت جواد الائمه (ع) شهرستان ورامین
انتشار: سه شنبه, 28 تیر 1401
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین؛ روح اله ... فرجی مدیر عامل آن سازمان با تبریک فرا رسیدن عید غدیر خم گفت : سازمان... ادامه مطلب ..
IMAGE بازديد سيد رضا احمدي عضو محترم شوراي اسلامي شهر ورامين از سازمان مديريت پسماند
انتشار: چهارشنبه, 01 تیر 1401
به گزارش روابط عمومي سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین ؛ آقاي سيد رضا احمدي عضو شوراي اسلامي شهر ورامين به صورت سرزده در تاريخ... ادامه مطلب ..
IMAGE انتصاب فتح الله فرجی به عنوان عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری ورامین
انتشار: یکشنبه, 01 خرداد 1401
 طی حکمی از سوی شهردار ورامین ؛ فتح الله فرجی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ورامین  به عنوان  عضو  شورای امر به معروف و نهی از... ادامه مطلب ..
IMAGE دیدار مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری ورامین با وزیر بهداشت ودرمان
انتشار: یکشنبه, 01 خرداد 1401
 فرجی در این دیدار با تقدیر از زحمات و ارائه خدمات شبکه بهداشت ودرمان ورامین به شهرداری در خصوص دفع پسماند خواستار کمک های بیشتر در خصوص... ادامه مطلب ..

سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین

گالری عملکرد سازمان

اطلاعیه ها

تابلو های فرهنگی